Siesta Fan Club


Idź do treści

Nasi Klubowicze

Wstęp
W Klubie Miłośników Audycji "Siesta" jest obecnie 151 osób. Ze względu na zasady poufności oczywiście nie będę publikować listy członków, ani danych osobowych poznanych przy przyjmowaniu na członka Klubu.
Mogę jednak podać nieco informacji ogólnych oraz kilka szczegółów dotyczących osób, które się na to zgodziły. Ponadto są wśród nas osoby publiczne. Kontakt z nimi jest bardzo łatwy. Poniżej przedstawię więc kilka takich osób, a raczej przedstawię odnośniki do stron internetowych, gdzie osoby te są opisane.

1. Marcin Kydryński - członek honorowy naszego Klubu
Dziennikarz muzyczny, prezenter, konferansjer, podróżnik, fotograf a także kompozytor, autor tekstów, instrumentalista i producent.
Od roku 2001 prowadzi w Trzecim Programie Polskiego Radia audycję muzyczną Siesta, która cieszy się wielkim powodzeniem.
Więcej informacji można znaleźć na Jego stronie oficjalnej, w Wikipedii, na Facebooku oraz w naszej witrynie.
Przy okazji pragnę poinformować, że żadne moje opinie dotyczące kolejnych audycji "Siesta" wyrażane w opisach audycji nie są z Nim uzgadniane, jak również to, co On mówi pod koniec audycji informując o stronie www.siestafanclub.pl nie jest konsultowane ze mną.

2. Stanisław Chyrczakowski - prezes Klubu
Jestem absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłem ponadto Studium Fotografii Naukowej i Technicznej przy Wydziale biologii UW. Przez 20 lat pracowałem najpierw w Instytucie Badań Jądrowych w Świerku (przekształconym w stanie wojennym
w Instytut Problemów Jądrowych), a następnie w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN w Warszawie. Później przeszedłem
do sektora prywatnego, do firmy Badania Systemowe "EnergSys" Sp. z o.o., której byłem współzałożycielem. Następnie pracowałem dla kilku innych firm, pozostając jednak w stałym kontakcie z B.S. "Energsys" jako udziałowiec i zleceniobiorca.
W połowie 2006 r. zaangażowała mnie firma Digital One Sp. z o.o. do pracy przy "Sieście", a od 1.04.2008 r. kontynuowała to firma Discipline Media Group. Zajmowałem się wówczas opracowaniem audycji na bieżąco (w czasie emisji) w Radiu i przygotowaniem do umieszczenia jej na stronie www.pilsner.pl. W późniejszym okresie do moich obowiązków należała opieka nad bazą danych utworów, płyt
i wykonawców oraz dostarczanie danych umożliwiających software'ową ekstrację poszczególnych utworów muzycznych z materiału dźwiękowego audycji (co było wykorzystywane do słuchania utworów na stronie www.pilsner.pl do października 2010 r.).
Po 1.01.2010 wobec wycofania się właściciela marki Pilsner Urquell ze sponsorowania audycji "Siesta" i przerwaniu dotychczasowych form współpracy postanowiłem zamodzielnie zrobić stronę internetową (tzn. www.siestafanclub.pl) nawiązującą do audycji radiowej Siesta i prowadzę ją społecznie już trzeci rok.
W oparciu o stronę www.siestafanclub.pl wiosną 2010 r. założyłem wirtualny Klub Miłośników Audycji "Siesta" (zwany w skrócie
z angielska: Siesta Fan Club) grupujący ludzi, którzy chcieliby czegoś więcej, niż tylko raz na tydzień włączać radioodbiornik i biernie słuchać audycji. Próbuję im w tym pomóc w miarę umiejętności, sił i wolnego czasu, choć wiem, że tak dobrze jak było w latach 2006-2009, to chyba prędko nie będzie. Niektórzy nazywają mnie wirtualnym prezesem wirtualnego klubu.
Nie mam własnej strony oficjalnej, ale sporo można się o mnie dowiedzieć wykorzystując Google oraz przeglądając moje profile na Facebooku i w Windows Live.

3. Sławomir Fiszer - najbardziej aktywny klubowicz
Pan Sławomir założył i od kilku miesięcy prowadzi "filię" Klubu Miłośników Audycji "Siesta" na Facebooku. Strona rozwija się znakomicie, zawiera ok. 150 flimów z YouTube z utworami siestowymi i wiele postów z ciekawymi komentarzami. Stronę Siesta Fan Club | Facebook "lubi" już ponad 200 osób.

4. Janusz Stanisław Andrasz - "nasz człowiek w Lizbonie"
Pan Janusz rzeczywiście mieszkał w Lizbonie i to długo. Poznał gruntownie muzykę fado, architekturę Lizbony i całą kulturę portugalską. Korzystamy teraz z jego wiedzy czytając, oglądając i słuchając jego postów na naszym Forum dyskusyjnym.
Jest autorem przewodnika "Lizbona i Środkowa Portugalia", do którego dołączona jest płyta z muzyką Beto Betuka (pisałem na ten temat na forum). Wiele można się dowiedzieć również z blogu p. Janusza pt.: Luzomania.
Przewodnik "Lizbona i Środkowa Portugalia" został opisany ostatnio na stronie oficjalnej Beto Betuka promującą jego ostatnią płytę "Catavento". Występuje na niej również Anna Maria Jopek.

5. Jacek Wislocki - zawodowy muzyk
Pan Jacek zawodowym muzykiem, śpiewakiem (tenorem) od 8 lat mieszkającym w Irlandii. Podał w zgłoszeniu do Klubu dwa następujące linki do stron, z których można dowiedzieć się więcej o nim i o jego pracy: www.nationalchamberchoir.com oraz Jacek Wislocki Biography.

6. Katarzyna Ślęczkowska - uwielbia słuchać "Siesty", podróżować i fotografować
Pani Kasia jest z zawodu projektantką wnętrz. W wolnym czasie podróżuje z mężem po świecie bywając w krajach, do których i Pan Marcin nie powstydziłby sie pojechać. Dużo fotografuje w czasie tych podróży i co ważne - publikuje te zdjęcia. Podrzuciła nam link do swojej strony www.sleczkowska.com, na której nie tylko można podziwiać wspaniałe zdjęcia, ale i dowiedzieć się co nieco o ich autorce. Brawo.

A czy Ty, Klubowiczu, nie chciałbyś się czymś pochwalić?
Ciekawych osób w Klubie jest więcej:
- mamy na przykład lekarza, który wiele razy bywał na misjach humanitarnych w Afryce. Pewnie miałby On wiele do powiedzenia nt.
  muzyki, którą tam słyszał, może ma jakieś nagrania?
- Klubowiczka zamieszkała w Irlandii robi zdjęcia i grafiki zawodowo. Wiem, że jest świetna z informatyki, więc pewnie je gdzieś umieściła
  w Internecie. Możemy je obejrzeć?
- inna Klubowiczka oprócz zamiłowań muzycznych pisze wiersze. Może kiedyś je przeczytamy?
Bądźmy w kontakcie.

S.Ch. Tekst zasadniczy: 20.09.2010 r., aktualizacja: 12.11.2012 r.


Strona główna            O Klubie            Nasi klubowicze            Nasi klubowicze (2)            Mała statystyka            O Klubie (2)


Powrót do treści | Wróć do menu głównego