Tag «warzywa»

warzywa

Użyteczne akcesoria kuchenne pomocne w każdym domu. Ciekawe propozycje.

Kiedy gotowanie jest dla nas nie tylko obowiązkiem, ale też przyjemnością, użyteczne akcesoria do kuchni to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można sobie sprawić. A jeśli gotowanie nas nie kręci? To tym bardziej! Z nimi gotowanie będzie szybsze i jest spora szansa, że je może polubimy. Nie potrzebujemy wielu rzeczy, by polepszyć swoje działanie w sferze kuchni.

Sezonowa dieta

Nowoczesny tryb życia bardzo szkodzi naszemu organizmowi. Zbyt dużo czasu siedzimy w pracy, jesteśmy notorycznie zmęczeni i poddenerwowani. Taki stan wpływa na nasze problemy z zasypianiem. Zmęczenie próbujemy zniwelować dużymi ilościami napojów energetyzujących. Na dodatek, nasz jadłospis nie zachwyca. Jemy za dużo przetworzonej żywności. Rezygnujemy ze zdrowego, domowego jedzenia na rzecz błyskawicznych obiadów na mieście. W naszym codziennym rozkładzie dnia brakuje godziny na sport i wypoczynek.

Gotowanie posiłków na parowniku – o czym warto wiedzieć?

Przygotowywanie posiłków na parze to jedna z tych rzeczy, o których każdy słyszał i każdy ma taką czy inną opinię na ten temat. Z tej przyczyny, wokół tego sposobu wykonywania posiłków pojawiło się wiele mitów. A tak naprawdę gotowania na parze trzeba wypróbować samemu. Wiele rzeczy przemawia za tym, by podgrzewać danie nad parą, a nie wewnątrz cieczy. Do dobrze jest wiedzieć na temat gotowania na parze?