Tag «warzywa»

warzywa

Sezonowa dieta

Współczesny styl życia bardzo szkodzi naszemu zdrowiu. Za dużo czasu przesiadujemy w pracy, bywamy notorycznie zmęczeni i rozdrażnieni. To wszystko ma niekorzystny wpływ na nasze problemy z zasypianiem. Przemęczenie próbujemy zniwelować wielkimi ilościami kawy. Na dodatek, nasza dieta nie zachwyca. Jemy za dużo przetworzonych produktów. Zrezygnowaliśmy ze zdrowego, domowego jedzenia na rzecz szybkich obiadów na mieście. W naszym codziennym rozkładzie zajęć brak godziny na aktywność fizyczną i wypoczynek.

Propozycje na zupy

Zupa to danie powszechne, trzeba je konsumować o każdej porze roku. Zimową porą grzeją, a latem pod postacią chłodników orzeźwiają. Kluczowymi walorami zup jest prostota i prędkość przyrządzenia, możliwość ugotowania ich naprawdę ze każdych składników, a również różnorodne sposoby ich podania.

Użyteczne akcesoria kuchenne pomocne w każdym domu. Ciekawe propozycje.

Kiedy gotowanie jest dla nas nie tylko obowiązkiem, ale też przyjemnością, użyteczne akcesoria do kuchni to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można sobie sprawić. A jeśli gotowanie nas nie kręci? To tym bardziej! Z nimi gotowanie będzie szybsze i jest spora szansa, że je może polubimy. Nie potrzebujemy wielu rzeczy, by polepszyć swoje działanie w sferze kuchni.

Gotowanie posiłków na parowniku – o czym warto wiedzieć?

Przygotowywanie posiłków na parze to jedna z tych rzeczy, o których każdy słyszał i każdy ma taką czy inną opinię na ten temat. Z tej przyczyny, wokół tego sposobu wykonywania posiłków pojawiło się wiele mitów. A tak naprawdę gotowania na parze trzeba wypróbować samemu. Wiele rzeczy przemawia za tym, by podgrzewać danie nad parą, a nie wewnątrz cieczy. Do dobrze jest wiedzieć na temat gotowania na parze?