Czy mimo tego, że galaretka jest pochodzenia naturalnego, można spożywać ją bez ograniczeń i jakiego rodzaju barwy galaretek są podejrzane?

Bardzo dobrze smakuje ona z bitą śmietaną oraz owocami. Nie ma mowy bez niej o przyzwoitym serniku. Pomimo tego, że jest ona zdrowa, to nim ją kupimy powinniśmy poświęcić chwilę na poznanie jej składu.
Galaretka w składzie posiada składniki żelujące.

gastronomia

Autor: Paul Arps
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj jest to żelatyna, pektyny lub agar. Niezwykle wielokrotnie pośród naszych babć albo mam jest takie przekonanie, że galaretkę można by jeść bezkarnie czy nawet z korzyścią dla zdrowia. W dużej części galaretek początkowe miejsce zajmuje cukier. Nie jest to najlepszą informacją, gdyż nadmiar cukru w naszej diecie może powodować poważne konsekwencje zdrowotne. Może to być próchnica i ubytki w zębach, nadwaga, choroby serca, odczucie zmęczenia oraz ociężałość. W składzie galaretki mamy również żelatynę. Żelatyna nadal wzbudza polemiki mimo tego, że jest ona pochodzenia naturalnego.

Jeśli zaciekawiły Cię informacje przedstawione na tej stronie, to na pewno przypadną Ci do gustu również dalsze informacje (http://koneser.eu/wydarzenia/akademia-magii-magiczne-zaklady/?wcs_timestamp=1695229200), które opracowaliśmy w linku poniżej.

Po połączeniu jej z wodą żelatyna pęcznieje i robi się z niej żel. Znaczna niechęć do żelatyny jest w dużej mierze wywołana chorobą wściekłych krów. Było takie przeświadczenie, że żelatyna jest otrzymywana z organów zwierzęcych, które posiadają śmiercionośne priony. Jednak żelatyna posiada także kolagen i spożywanie jej niezwykle dobrze przyczynia się na stawy.

galaretka

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Galaretka w proszku posiada barwnik. Jednak niezwykle wielu wytwórców gwarantuje, że te barwniki są naturalnego pochodzenia. W takiej galaretkach odnajdziemy między innymi antycyjany, kurkuminę i koszenilę. Przy pomocy antocyjanów możemy otrzymać galaretkę w kolorze niebieskim. Występują one w owocach i kwiatach. Kurkumina daje nam galaretkę żółtą. Koszenila daje nam galaretkę czerwoną. Dziś do nabycia mamy również galaretki ze sztucznymi barwnikami.

Może to być na przykład galaretka posiadająca czerwień koszenilową i może ona powodować alergię i działać nawet kancerogennie. W galaretkach w kolorze zielonym bardzo częstym składnikiem jest żółcień chinolinowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*