Sezonowa dieta

Nowoczesny styl życia wyjątkowo szkodzi naszemu samopoczuciu. Za dużo czasu spędzamy nad pracą, jesteśmy notorycznie zmęczeni i rozdrażnieni. To wszystko wpływa na nasze kłopoty z zasypianiem. Przemęczenie staramy się zlikwidować dużymi ilościami kawy. Dodatkowo, nasza dieta nie zachwyca. Jemy za dużo przetworzonych produktów. Zrezygnowaliśmy z dobrego, domowego jedzenia na rzecz błyskawicznych obiadów na mieście. W naszym codziennym planie dnia brakuje czasu na sport i odpoczynek.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Sezon letni to doskonały czas, aby zmienić ten szkodliwy tryb i zacząć funkcjonować zdrowiej. Cała natura jest po naszej stronie. Po pierwsze, duża ilość promieni słonecznych powoduje, że posiadamy dużo energii do działania. Poza tym, w tym okresie bardzo łatwo o sezonowe warzywa oraz owoce, którymi należy się zajadać.

Warto przewertować swoje księgi kulinarne i poczytać różne blogi i spróbować całkiem nowych receptur. Może się okazać, że ugotowane w ciekawy sposób jarzyny wcale nie są takie nudne. Przyzwyczajmy się do pożywnych zup, które są niesłychanie ważne dla naszego układu trawiennego. Dobrą stroną letniej przemiany jest to, że nie mamy chęci na tłuste i ciężkie potrawy. Można więc szaleć do woli z warzywami.

Lato to też istny festiwal owoców, które należy jadać w dowolnych ilościach. Wprowadzajmy je do naszego codziennego jadłospisu w dowolnej formie. Są one doskonałym składnikiem przepysznych deserów. Jeśli jednakże dbamy o linię i nie chcemy złapać dodatkowych kilogramów, można zastosować jakiś zamiennik cukru.

Tak samo emocjonujące artykuły są opublikowane w analogicznym serwisie. Jeżeli masz ochotę je zgłębić – zobacz pod linkiem (https://grupaeuromed.pl/), który jest tutaj.

jedzenie latem

Autor: Jaime Olmo
Źródło: http://www.flickr.com

Jest ich całe mnóstwo. Ostatnio niezwykle popularna jest stewia, która jest kilkaset razy słodsza od cukru, a praktycznie nie zawiera zbędnych kalorii. Świetnie w tej roli sprawdzają się również naturalne słody, syrop daktylowy, czy cukier brzozow. Wielu ludzi do słodzenia używa miodu, który wprawdzie ma więcej kalorii od cukru, ale nie burzy równowagi mineralnej organizmu.

W lecie warto zaprzyjaźnić się z ruchem na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna w połączeniu z właściwą dietą przyniesie nam spektakularne efekty w zaskakująco szybkim okresie.

Zobacz propozycje na dobre przepisy kulinarne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*