Futerały ozdobne na wino

Autor: Blomus, Legnoart, MENU
Wino nie bez powodów określane jest eliksirem królów– konsumowane od czasów biblijnych towarzyszyło człowiekowi w przełomowych momentach egzystencji.

Znaczy ono dużo więcej niż tradycyjny napój alkoholowy czy inne mocniejsze alkohole takie jak np. wódka. Wiadomo, że gatunków wina jest ogromna ilość– i jedna butelka wina drugiej nie równe.

Kultura spożywania wina.W Polsce tradycja picia wina jest ciągle w powijakach, jesteśmy strasznie w tyle za Państwami jak Bułgaria czy Gruzja gdzie wino jest świętowane a nie konsumowane ze względów czysto imprezowych. Pomimo to, kultura delektowania wina jest coraz większa z roku na rok i świadomość jest znacznie większa niż w latach dziewięćdziesiątych.

Wino – czym może nas zaskoczyć?Gatunków wina jest bardzo wiele, przestudiowanie ich głównych gatunków jest bardzo długie i wymaga nie tylko poczucia smaku ale i znajomości technologi produkcji wina. To o czym warto wspomnieć to przede wszystkim uświadomienie tego, że każda butelka posiada jedyną historię – każda pochodzi z innego zakątka świata i wytworzona została z różnych szczepów winogron, miała inny czas leżakowania i inne warunki. To wszystko wpływa na wyjątkowy smak tego starodawnego trunku.

Wina-jakie wybrać?Wybór wina jest skomplikowana i zależy od okoliczności, rodzaju dań z którym wina będą konsumowane i osobliwego wyczucia smaku oraz gustu. I tak ogólnie mówiąc mamy wina białe, czerwone, wytrawne lub półwytrawne, słodkie, z dużą lub małą ilością tanin. W Polsce dużą popularnością darzone są wina gruzińskie i bułgarskie. Wynika to przede wszystkim z ich bardzo szlachetnego szczepu winogron i przystępnej ceny. Idealnie pasują do wielu potraw oraz bardzo dobrze smakują.

Fanów kultury picia wina mamy w Polsce coraz więcej i są to fanatycy potrafiący godzinami prowadzić konwersację o bukiecie smakowym i dokonać analizy tego trunku. Gdy mamy wśród rodziny taką osobę to możemy być przekonani, że dobrego wina nigdy nie będzie u nich za za wiele a skrzynki na wino czy wino wina urugwajskiebne stojaki staną się idealnym upominkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*