Herbaty – kilka zasługujących na uwagę faktów. Dowiedz się więcej o swoim ulubionym napoju

Herbatę pierwsi skosztowali mieszkańcy kontynentu azjatyckiego. Do Europy napój ten dotarł dopiero w XVII wieku, ówcześni mieszkańcy Europy nie postrzegali jednak herbaty jako niezwykle pysznego napoju, ale jako lekarstwo. Dopiero kiedy upłynęły dwa stulecia herbata stała się jednym z bardziej popularnych napojów na Starym Kontynencie.

W XIX wieku herbata hurtownia yerba mate stała się napojem o wyjątkowo dużej popularności i sytuacja ta nie zmieniła się do dzisiaj. Znaczna część z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie dnia bez sięgnięcia po przynajmniej jedną filiżankę herbaty. Aktualnie zwolennicy tego napoju mogą rozkoszować się piciem nie tylko czarnej herbaty. W sklepach pojawiły się już jakiś czas temu herbaty czerwone, białe, zielone oraz mieszanki herbat.

herbata

Źródło: pixabay.com

Oferowane są nie tylko rozmaite rodzaje tradycyjnych herbat, ale również herbaty aromatyzowane. Herbaty te powstają na bazie zielonej lub czarnej herbaty (najlepsza czarna herbata sklep), a dodawane są do nich między innymi kwiaty lub pączki pomarańczy. Do herbat można dodawać także kwiat jaśminu – magiaorientu.com.pl/earl-grey-jasminowy-herbata-czarna.html. Powstaje wtedy niezwykle pachnąca po zaparzeniu herbata jaśminowa. Wspomniana Herbata jaśminowa zyskuje coraz większe grono zwolenników, a głównie zwolenniczek, gdyż jej picie niezwykle pozytywnie wpływa na urodę.

Zwolennicy herbaty mogą samodzielnie przygotować własną mieszankę lub zakupić ją gotową. Jeśli chcemy sami przygotowywać mieszanki herbat , to przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w doskonałej jakości herbatę czarną lub zieloną, która będzie podstawą przygotowywanej mieszanki – magiaorientu.com.pl/. Następny krok to wybór dodatków, które wpłyną na jej smak i zapach. Czarną lub zieloną herbatę możemy łączyć z cynamonem, kandyzowaną bądź suszoną skórką z pomarańczy, tak samo przygotowaną skórką z cytryny, kardamonem, który uprzednio został zmielony.

Lista dodatków do samodzielnie komponowanej mieszanki herbaty może być dużo dłuższa. Bez można można dodawać do niej wyjątkowo lubiane suszone owoce, ale także zioła. Jeżeli chodzi o zioła, to z herbatą nadzwyczaj dobrze komponuje się mięta. Przyrządzoną mieszankę należy przechowywać w dokładnie zamykanym słoiczku, aby nie straciła swojego aromatu. Stawiając na własną mieszankę, mamy szansę na stworzenie niezwykłej herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*