Jak długo trwa proces emaliowania naczyń renomowanej firmy Le Creuset?

Mająca ok. stuletnią tradycję pochodząca z Francji firma Le Creuset, specjalizuje się w produkcji bardzo solidnych naczyń wykonanych z najlepszej jakości żeliwa.

Towary takiej korporacji mają opinię niezniszczalnych a jednocześnie niezwykle gustownie i ergonomicznie stworzonych.
Rodzinny posiłek

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj są pokryte ozdobną emalią porcelanową na zewnątrz patelni. Wielką zaletą takiego materiału jak żeliwo jest niezwykle równomierne rozprowadzanie ciepła. Należy tu wspomnieć, że stosunkowo lekkie żeliwo jest najprawdopodobniej złej jakości, ale żeliwne patelnie tej francuskiej korporacji są naturalnie dość ciężkie. Znaczy to, że przykładowo patelnia Le Creuset jest najlepszej jakości, gdyż użyty w niej surowiec nie posiada żadnych pęcherzyków powietrza. Jest tak stosunkowo często w przypadku produktów, które były stworzone przy zastosowaniu żeliwa pochodzącego z Azji.
Naczynia podmiotu Le Creuset poddawane są bardzo długiemu procesowi lakierowania, wypalania oraz suszenia, co powoduje, że końcowy towar otrzymuje wytrzymałość na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne (chociażby rdzę) i uzyskuje bardzo ładny wyjątkowy kolor. Wielką zaletą patelni Le Creuset jest z pewnością to, że można ją wykorzystywać na różnego rodzaju kuchenkach (gazowych, indukcyjnych lub elektrycznych) albo w piekarnikach. Uchwyt pokrywki ma tę cechę, że nie nagrzewa się prawie w ogóle.

Twarde dno i bardzo gładka przestrzeń sprawiają, że jedzenie się nie przypala. Patelnie tej firmy nie należą do hotel 5 gwiazdkowy warszawa tanich, jednak określa to ich jakość. Doskonale nadają się za to na upominek dla najbliższej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*