Jak wybrać dobrą herbatkę?

Na naszym rynku wybór herbat jest dość wielki i z każdym rokiem się zwiększa. Oprócz herbatek ekspresowych coraz ogromniejszą popularnością cieszą się herbatki sypane. Można je nabyć nie wyłącznie w supermarketach, lecz też w hrebaciarniach oraz w specjalistycznych marketach herbacianych (tradycyjnych jak też on-line).
Aby z tejże dostatniej oferty wyselekcjonować, to, co najlepsze powinno się mieć pojęcie, jak powinny prezentować się liście poszczególnych rodzai herbatek.

Sałatka z szynką dębową

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol

Na co zwrócić uwagę? Herbatka zielona – jej listki winny posiadać kolor od srebrnego do ciemnozielonego, najlepiej z poblaskiem. Im jaśniejszy odcień listków, tym lepsza herbata. Jeśli idzie o stopień zwinięcia listków, to trudno tutaj sformułować bezsporne reguły, ponieważ sposoby zwijania różnią się zależnie od rodzaju herbaty, z reguły jednak dokładne skręcenie wskazuje na dużą jakość herbatki. Czarna herbata – jej listki muszą mieć kolor czarny z lśniącym odcieniem pomarańczowym, granatowym lub (Zobacz też: folia stretch wrocław) czerwonym. O złej jakości herbatki zaświadcza matowy szarawy, kolor – taka herbatka została w procesie produkcyjnym wyjałowiona z soku.
Herbatka czerwona – najlepsze herbaty (dowiedz się więcej o herbacie harney and sons) posiadają charakterystycznie zabarwione brzeżki liści. Herbatka biała – jej listki powinny posiadać jasną, srebrzystą barwę jak też delikatny puszek. Oprócz wyżej wymienionej charakterystyki wyglądu poszczególnych herbat istnieją także uniwersalne reguły odnoszące się do wszelkiego typu herbatek. Im wyższa jakość herbaty, tym więcej będzie w niej tak zwanych tipsów.
Herbata Harney and Sons (informacje o herbacie harney and sons) posiada ich bez liku. Tipsy są to młode pąki liściowe, które mieszczą wyjątkowo wiele aromatu, zatem ich obecność znamiennie podnosi walory smakowe czaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*