Kilka przydatnych wskazówek na temat tego, jaki tort będzie najlepszy na swoje wesele

W czasie przygotowań do wesela nie można zapomnieć o torcie. Jest on bardzo ważnym elementem uroczystości, i wiele par szuka tu naprawdę dużej oryginalności. Ponieważ o ile przy standardowym menu należy być ostrożnym, tak żeby wszystkim odpowiadało, o tyle jeśli chodzi o tort pozwolić sobie można na pewne szaleństwo. Szczególnie jeśli ktoś wpadł na jakiś niebanalny pomysł i znajdzie cukiernika, jaki ten pomysł będzie w stanie zrealizować. W przypadku tortów weselnych najistotniejszy będzie ich wygląd.

Kiedy o północy pojawi się na sali kilkupiętrowe dzieło sztuki cukierniczej, z niezwykłymi dekoracjami, na pewno zrobi to większe wrażenie, niż zwykłe okrągłe torty (zobacz tort urodzinowy warszawa) z lukrem na górze i paroma kolorowymi kwiatkami. Aktualnie ślubna moda wręcz wymaga, żeby zachwycić gości weselnych swoim tortem, dlatego też jest tak dużo zapotrzebowania na cukierników, którzy będą potrafili wykonywać takie torty. A jeszcze korzystniej będzie, zamówiony tort nie tylko będzie wspaniale wyglądał, ale równie podobnie smakował.

tort

Autor: Dan Cake Polonia
Źródło: Dan Cake Polonia

Najważniejsze podczas zamawiania tortu jest wyszukanie dobrego cukiernika – -> tutaj. Każdy z nich będzie miał swój własny styl dekorowania i pieczenia, i torty każdego z nich smakować mogą inaczej. Warto zanim się podejmie ostateczną decyzję sprawdzić parę miejsc, dzięki temu będzie się miało rozeznanie i wybór będzie łatwiejszy. Obecna moda podąża w stronę coraz większej ilości pięter, wielu parom już trzy nie wystarczają i decydują się na wersję z pięcioma piętrami. W przypadku dużych wesel faktycznie taki tort może się sprawdzać, jednak na niewielkich rodzinnych przyjęciach postawić jednak lepiej na coś małego.

Mimo tego, że sporo par stawia przede wszystkim na wygląd, to jednak o smaku nie można zapomnieć. Powinno się unikać ciężkich, przesłodzonych mas, zdecydowanie lepiej zamiast nich będzie się sprawdzać delikatna bita śmietana. Jeżeli jest taka możliwość, to zdecydować się można na tort w kilku smakach. Przez to nie powinno być problemów, że jakiś smak komuś nie będzie odpowiadał, to z pewnością jakiś odpowiedni dla siebie znajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*