Kufle do piwka

Napój chmielowy to jeden z najchętniej i najczęściej spożywanych napojów alkoholowych, cieszących się sporą popularnością na całym świecie. Każdy piwosz ma własne ulubione rodzaje i gatunki. Jedni preferują mocne piwa, inni decydują się na delikatniejsze, z większym lub mniejszym smaczkiem goryczki, piwa jasne albo ciemne, w końcu popularne słodkie piwa smakowe czy napoje piwne rodzaju radler.

Kufle do piwa

Źródło: garneczki.pl

Możliwości jest rzeczywiście sporo. Schłodzonym piwem z przyjemnością orzeźwiamy się w upalne, letnie dni bądź ogrzewamy grzańcem w mroźne wieczory. Nieważne, na jaki wariant się decydujemy, musimy pamiętać o właściwym sposobie podawania piwa. Koniecznym zaopatrzeniem domowego barku są, więc kufle i pokale do piwa. Tutaj też mamy wiele opcji, najistotniejsze jest jednakże to, ażeby pamiętać, że trzeba wystrzegać się naczyń mocno rozszerzających się do góry, w których piwo bardziej traci zapach i prędzej opada pianka.

W pubach, klubach i lokalach piwo z reguły serwowane jest w szklanych kuflach – z uchem albo bez (chociaż według niektórych smakoszy te drugie to już szklanki do piwa, zwłaszcza polecane do piw pszenicznych, które przed podaniem najlepiej zwilżyć letnią wodą, by łatwiej się nalewało). Szklane kufle mogą być wytworzone z grubego, tłoczonego szkła albo z cienkiego, dostępne są w przeróżnych pojemnościach, z reguły 0,33 l, 0,5 l i 1,0 l (w naszym kraju wciąż mniej popularna jest angielska pinta). Porządne uszy nie tylko ulepszają komfort konsumowania piwa, ale także powodują, że kufel jest niesamowicie funkcjonalny przy wznoszeniu toastów. Miłośnicy napojów chmielowych nieraz wybierają także kufle drewniane, a czasami nawet metalowe. Do pięknie pachnącego grzanego piwa świetnie sprawdzą się grube kufle kamionkowe i kufle ceramiczne.

Piwo często podawane jest także w subtelniejszych, szykownych pokalach. Pokal jest specyficznym rodzajem szklanego naczynia w postaci kielicha na nóżce. Pokale do piwa nadają się dodatkowo do podawania słodkich koktajli czy co poniektórych drinków. Równie dobrze pasować będą do napojów piwnych wytwarzanych na bazie lemoniady. Występują w mniejszych pojemnościach – 0,2 l, 0,33 l i 0,5 l. Niektóre gatunki piwa wymagają specjalnej oprawy – mniej standardowych szklanek albo kieliszków rodzaju snifter (koniakówki) czy tulipan.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej jedzenie na wynos sopot bardziej precyzyjnych wiadomości dotyczących analizowanego tu tematu. Niewątpliwie jest on bardzo emocjonujący.

Chociaż pośród piwoszy obowiązują konkretne reguły dotyczące utartych metod serwowania określonych piw, tak naprawdę wiele zależy również od poszczególnych preferencji i przyzwyczajeń. Dla co niektórych niezastąpione ciągle pozostaną tradycyjne i ponadczasowe kufle do piwa (rozwinięcie tematu na garneczki.pl).

Kufle i pokale są idealnym pomysłem na upominek dla prawdziwych piwoszy – i to na przeróżne okoliczności. Ogromną popularnością cieszą się piwne zestawy dla fanów piłki nożnej czy żartobliwe kufle z nadrukiem. To rozpowszechniony wybór na świętowanie osiemnastych urodzin, wieczór kawalerski czy obronę pracy magisterskiej. Bez względu na okazję, pamiętać należy, że ulubiony napój alkoholowy za każdym razem smakuje najlepiej w doborowym towarzystwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*