W jaki sposób jeść na jesień?

Jesień zbliża się, co widać nie tylko po tym że bluszcz w moim ogrodzie przybrał przepiękny, kolor czerwonego wina. Kolejnym czytelnym znakiem wskazującym na to, iż zmieniła się pora roku jest to, że należący do mnie kot wysoce zwiększył swe zapotrzebowanie na karmę ukochaną, a sierść mu zgęstniała. No i najistotniejszy dowód na to że pani Jesień rozgościła się na dobre to zjawisko, że ja – właściciel kocura – również mam większą chętkę na smakowite jedzonko.

Rzecz jasna jest opcja zjedzenia wyśmienitego dania w

jedzenie

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

domu, jednak kiedy niekiedy zasiadam do komputera, wpisuję w przeglądarkę: pizza (zobacz pizza Wrocław borek ) Szczecin, i zależnie od nastroju wybieram się w podróż kulinarną. Bywa iż mam chętkę na wyszukane jedzonko, na ogół wówczas gdy powracam z koncertu, by w sposób ekskluzywny zakończyć kulturalny wieczór. Restauracje oferują swym klientom nie samo tylko apetyczne jedzenie, ale także możność przebierania w lokalach o rozmaitym wystroju, a co się z tym wiąże i atmosferze. Powracając z teatru możemy na przykład wybrać elegancki lokal, który zapewne będzie przedłużeniem aury wydarzenia w którym przed momentem braliśmy udział.

Oczywiście drugiego razu, powracając z miejsca pracy możemy wpaść na pizzę. Moim ukochanym posiłkiem (z tych bardziej wykwintnych) jakie serwują restauracje jest wręcz rozpływająca się w buzi kaczuszka z brzoskwiniami (ewentualnie w pomarańczach). Harmonijny koncert doznań smakowych! Nie jest prosto przyrządzić takie danie. Jedynie pozornie wydaje się to banalne. Jednak niezwykle łatwo można sprawić, że potrawa będzie smakowała niczym źle składowane drewno.

jedzenie

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com

Mym ulubionym zestawieniem kaczuszki z koniecznymi uzupełnieniami to zapiekane w piecu ziemniaczki oraz brzoskwinie w miodowym sosie. Ziemniaczki zapiekane – bo w kuchni domowej jakoś mi nie wychodzą, natomiast brzoskwinia z odrobiną słodyczy przełamuje całkiem wytrawny smaczek tego szlachetnego ptaka. Lubię też od czasu do czasu spróbować trochę mniej wymagających potraw. Zdarza się, iż niedzielny spacerek kończy się fetą pod tytułem burgery, zwłaszcza że dzieci niezmiernie lubią tego typu jedzonko, i jako że jadają one hamburgery nieczęsto, jest to dla nich prawdziwe święto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*