Zadbaj o prezencję własnej restauracji!

Co jest najbardziej istotne w chyba każdej restauracji? Pyszna kuchnia i porządna obsługa kelnerska. Jednak to nie wszystko. Należy również pamiętać, że czymś ze wszech miar ważnym jest to by prowadzona przez nas restauracja elegancko się prezentowała. Osobiście nie zwracam dużej uwagi na tego typu szczegóły – jednak jestem raczej w mniejszości.

Urządzanie wnętrza restauracji

Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com

A poza tym, i tak w jakiś sposób tam wnikam w prezencję restauracji, to uczucie silniejsze ode mnie. Początkowo chciałbym zalecić Tobie to, aby porozglądać się za solidnym projektantem wnętrz – przecież projektant umie zaprojektować restaurację w odpowiedni sposób.

Porządny projektant wnętrz to podstawa! Ja wiem, że chcesz trochę sobie przyoszczędzić na projektach wnętrz restauracji (spróbuj swoich sił: wnetrza-ze-smakiem.pl/dobieramy-palete-kolorystyczna-na-dobry-poczatek-projektu/), a i pewnie sądzisz, iż masz niepowtarzalny gust, lecz prawda jest taka, że często to jest tak, iż taka restauracyjka, która z założeniu miała być klimatyczna, jest najzwyczajniej pełna kiczu. Można w sumie powiedzieć, że to nie takie znowu rzadkie. Bez dwóch zdań elegancka knajpka nie jest częstym widokiem. Jadłem w zapewne wszystkich gdańskich lokalach gastronomicznych, a więc wiem o czym mówię w tym momencie.

Dekoracje wnętrza w restauracji

Autor: Cameleo
Źródło: Cameleo

W dużym błędzie są tacy restauratorzy, które posiadają lokal dłuższy czas i myślą, iż tak czy siak jakieś zmiany nie są konieczne. Ciężko jednakże jakoś się z tym zgodzić, ponieważ definitywnie każda restauracja co jakiś czas wymaga zmian. Takie są realia prowadzenia restauracji. Sądzę, iż wykańczanie wnętrz (realizacje) to inwestycja, która definitywnie nigdy nie może być przez nas przez nas olewana. Żywię bardzo dużą nadzieję, że po zapoznaniu się z owymi poradami będziesz odpowiedniej podchodzić do biznesu restauracyjnego.

Chciałbym także tak jakby zaapelować – w żadnym razie w lokalu nie może być zbyt wielu stolików – obok siebie. To stosunkowo często dostrzegalne zjawisko. A w końcu ludzie chcieliby spokojnie przysiąść, pogadać z towarzyszem. Trudno jeść posiłki bądź rozmawiać w ścisku. A poza tym, takowa restauracja (pizza łomianki) niejako automatycznie traci nieco na jakości.

Czyli pamiętaj, że sporo zależy od wystroju knajpy. W żadnym razie nie możesz zakładać, iż może być inaczej. Mam ogromną nadzieję, że restauracje w Polsce będą nieustannie zwiększały własny poziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*