Butelka filtrująca: z jakiego powodu warto ją kupić?

Czym jest butelka filtrująca? Najprościej mówiąc, używa się jej do filtrowania wody. Czy tego typu urządzenie jest warte zakupu? Jest. I postaramy się pokazać z jakich powodów.
Każdy z nas wie, co to dzbanek filtrujący wodę.

Wlewa się do niego wodę z kranu, żeby po przesączeniu jej przez filtr wypić czysty, pozbawiony woni chloru płyn. Na podobnej zasadzie działa butelka filtrująca. Różni się od dzbanka wyłącznie sposobem użytkowania i poręcznością. Nie napijemy się przecież prosto z dzbanka i nie weźmiemy go ze sobą poza dom.

Kliknij na odnośnik do serwisu (http://domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraje-Regiony_USA-1286.html), on przybliży Ci temat, który Cię właśnie zaintrygował. Zobacz artykuł, zawierający interesujące informacje.

Butelkę można wziąć do torebki i pojechać nawet w dłuższą podróż, podczas której nie będziemy mieli problemów i wydatków związanych z zakupem wody. Każda przefiltrowana „kranówka” będzie nadawała się do picia.

W jaki sposób funkcjonuje taka butelka? Jest w niej po prostu założony specjalny filtr węglowy, który ma oczyszczać wodę. To na nim zatrzymują się niepożądane nieczystości oraz chlor, którego odór tak często przeszkadza osobom wzdrygającym się przed piciem wody z miejskich wodociągów. Filtr jest jednak zamontowany w inny sposób niż w dzbanku. Oczyszcza wodę w momencie picia, zamiast pozwolić jej ściekać powoli do dzbanka. To jednak jest jedynie szczegół techniczny – cel oraz metoda filtrowania pozostają takie same.
pudło
Pytanie brzmi, dlaczego warto zakupić taką butelkę. Warto to zrobić z co najmniej dwóch powodów. Najbardziej przekonujący z nich jest wyraźnie ekonomiczny. Butelka filtrująca jest artykułem, który pozwala zachować pieniądze. Z taką butelką (i dzbankiem) oszczędzamy pieniądze. Przy spożywaniu 2 litrów wody dziennie nawet kilkaset złotych rocznie.

Kolejnym powodem jest to, że zmieniając małą butelkę plastikową dziennie na jedną wielorazową butelkę wymienianą raz na jakiś czas, naprawdę zrobimy przysługę matce naturze (i tym samym sobie samemu). Masy tworzyw sztucznych, które dotychczas wyrzucaliśmy do śmietnika, przestaną zaśmiecać ziemię. To wszystko daje duże korzyści – i dla przyrody, i dla stanu naszego konta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*