Czym kierować się przy wyborze sali lub lokalu na różne okazje? Na co zwrócić uwagę?

Planujemy jakieś ważne wydarzenie i nie chcielibyśmy robić przyjęcia w domu, tylko zorganizować coś w restauracji. Jak zwykle pojawia się dylemat, jakie miejsce będzie najlepsze? Czym kierować się wybierając taki lokal?. Zazwyczaj poszukiwania zaczynamy gdzieś blisko nas, jest to spowodowane tym, żeby każdy z gości mógł bez problemu dojechać.

Żeby nie zabrało im to bardzo dużo czasu. Tak dzieje się w przypadku mniejszych spotkań, jeżeli jednak chodzi o ślub, tu sytuacja jest zgoła inna. W związku z tym, iż organizujemy gościom nocleg, miejsce na wesele czasem wybierane jest gdzieś dalej od domu. Tym bardziej, że z reguły jest to duża impreza, na jakiej jest dużo osób z różnych stron naszego kraju, albo świata. W takim momencie więc nie da się wszystkich zadowolić i zawsze ktoś będzie musiał przyjeżdżać z daleka. Z tego też powodu, gdy organizując wesele Lubin będzie miał w ofercie idealną salą (choćby tą), możemy spokojnie właśnie tam przygotować przyjęcie, nawet jeżeli będzie to daleko od naszego domu.

restauracja z okrągłymi stolikami

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Następną rzeczą jest ilość miejsc, odnośnie bardzo rozbudowanych przyjęć może to być informacja kluczowa, a wręcz dyskwalifikująca niektóre miejsca. Przykładowo, jak marzy nam się idealna restauracja (pizza Kalisz kalinka ) Lubin zapewne posiada całą masę małych lokali w ofercie, jednak takich, jakie są w stanie pomieścić przykładowo 200 osób, z pewnością nie ma już tak dużo. Z tego powodu też, kiedy przyjecie jest naprawdę spore trzeba sprawdzić jak przedstawiają się możliwości konkretnych miejsc. Może być tak, iż nasze wymogi odnośnie powierzchni samego miejsca spełnia tylko parę restauracji (my jesteśmy w stanie polecić staremury.eu/). W takim wypadku możliwości wyboru będą ograniczone. O wiele łatwiej jest zorganizować spotkanie w restauracji tylko dla bliskiej rodziny. Często w takich miejscach mogą bez problemu odbywać się dwa czy trzy przyjęcia jednocześnie, nie kolidując ze sobą w żadnym razie.

Ważną kwestią jest rzecz jasna cena. Dobrze aby to miejsce posiadało już w ofercie zróżnicowane menu do wyboru, w innym przedziale cen. Wtedy można zdecydować się na coś w obrębie naszego budżetu. Przydatna jest też informacja dotycząca alkoholu. Idealnie gdyby można było zamówić trunki we własnym zakresie. Wtedy możemy bardzo zmniejszyć wydatki zaopatrując się przykładowo w hurtowni z alkoholami. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju inne usługi oferuje dany lokal w cenie za wynajem. Czy należy dodatkowo dopłacić za udekorowanie sali, za bukiety na stołach, albo dostęp do sali z bilardem. Warto te rzeczy sprawdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*