Coś dla osób kochających alkohol, czyli w jakich naczyniach podawać różne rodzaje drinków

Elegancko nakryty stół bardzo dużo straci ze swojego perfekcyjnego wyglądu, kiedy ustawimy na nim alkohol w zwykłej butelce. Taka pospolita butelka będzie stanowiła zbyt wyraźny kontrast dla klasycznej zastawy. Dobrze jest więc zastanowić się, czy nie rozsądniej będzie wlać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest naprawdę duży. Znajdują się wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki , które przeznaczone są do serwowania domowych nalewek, wódek, brandy czy whisky. Posiadają one rozmaite kształty, nie tylko owalne, ale także kwadratowe. Znajdują się wśród nich zarówno banalnie proste karafki , które wykonano ze zwykłego szkła, jak również i takie, które wykonane zostały z kryształu.

dobre wino

Autor: Council of Presidents
Źródło: http://www.flickr.com

Karafki do wina przeznaczone są do podawania polskie wina czerwonego. Dokonując ich wyboru, nie zapominajmy, aby zwrócić baczną uwagę na kształt ich dna – galeria produktów. Do wina polecane są karafki, które mają szerokie dno. Taki kształt dna gwarantuje lepsze dotlenienie wina i pozwala wyraźniej uwolnić jego aromat. Oprócz karafek , które przeznaczone są do wina na sklepowych półkach jest zaskakująco szeroki wybór karafek do wody i likierów. W karafkach przeznaczonych na wodę bez obaw możemy zaserwować także wina białe. Wiele alkoholi wytrąca na dnie butelki osad. Jeśli więc podajemy go w karafce, to musimy przelewać go niezwykle ostrożnie, tak, aby osad nie wypłynął z butelki. Zgodnie z zasadami savoir-vivre, podając wysokiej jakości alkohol, oryginalną butelkę umieszczamy na osobnym stoliku. Muszą pamiętać o tym ci, którzy pragną być uważany za znawców alkoholu.

Karafki do whisky powinny mieć dno w kształcie kwadratowym. Można w nich podawać tylko i wyłącznie whisky. Bardzo często sprzedawane są one razem ze szklankami do serwowania tego jakże popularnego trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą wyróżniającą je jest grube dno. Sprawdź ofertę: zobacz więcej

Szklanki do whisky można wykorzystywać nie tylko do serwowania whisky, ale także do innych rodzajów alkoholu pod warunkiem, że podaje się go z kostkami lodu. Tradycyjne szklanki, w których podaje się whisky posiadają nawet swoją nazwę. Nazywa się je mianem Old Fashion Glass. Pojemność szklanek do whisky jest różnorodna, waha się od 170 do 280 mililitrów. W sprzedaży spotkamy także szklanki o trochę większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności. Można je wykorzystać do podawania napoi bez dolewania do nich alkoholu. Cieszą się one wyjątkowo dużą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*