Jak możemy zaparzyć pyszną kawę w warunkach domowych?

W swoim domu również możemy zaparzyć przepyszną kawę. Jednak należy naprawdę być smakoszem tego naparu, żeby móc docenić smak kawy zaparzonej za pomocą tego Urządzenia.

nalewki

Autor: Manchester Metropolitan University
Źródło: http://www.flickr.com
Kawa przygotowana w takim urządzeniu każdemu może smakować w inny sposób. Jest to małe, bardzo pomysłowe narzędzie, w jakim można sobie zrobić kubek ulubionej kawy. Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, to dripper powinien znaleźć się w Twej podróżnej torbie. Jest niezbyt ciężki oraz nie zajmuje dużo miejsca. Daje on okazję zachwycania się najlepszą kawą wszystko jedno gdzie jesteś. Dripper zbudowany jest z plastikowego albo szklanego naczynia, na nie zakładany jest filtr z papieru. Zadaniem jego jest przetrzymanie kawy tak, żeby cały zapach, cała moc oraz smak yerba mate smakowe przeszedł wygodnie do wody. Filtr nie zezwala na mieszanie się fusów z naparem. Filtry są to przedmioty jednorazowe i trzeba wyrzucić je po użyciu. Dziś do nabycia jest dużo wariantów tego urządzenia. Mogą być szklane, plastikowe albo porcelany oraz z miedzi. W zależności od tego jaką ilość kawy parzymy, moglibyśmy również kupić różne wielkości dripperów. Jeżeli masz dripper kawa w nim przygotowana na pewno będzie Ci smakowała.

Jest to świetna alternatywa dla ekspresu do kawy. Możemy wziąć go na wycieczkę albo używać go w domowym zaciszu. Zaparzanie kawy w dripperze, to przelewanie gorącej wody przez kawę, jaka umieszczona jest w papierowym filtrze. Bardzo istotne jest stosowanie się do proporcji ogólnej, w której na każde 100 mililitrów wody sypiemy 6,5 grama kawy.

Pozwoli on na zaparzenie smakowitej kawy także w domowych warunkach. Polecane wyjątkowo są drippery o stabilnej podstawce i nakrętkach z silikonu, które umożliwiają szczelne dopasowanie do kubka oraz zintegrowanym dzbankiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*