Kieliszki

Gdy zapraszamy do siebie znajomych i aranżujemy nieduże lub większe imprezy, staramy się zatroszczyć o każdy szczegół. Starannie planujemy menu, a także myślimy o tym, jakiego typu trunki zaserwować.

Próbujemy dopasować je odpowiednio do serwowanych potraw, a też wedle indywidualnych upodobań. Równie ważne jak to, co podajemy, jest jednakże także to, jak serwujemy. Nic nie świadczy lepiej o guście gospodarzy niż piękne kieliszki, które należycie dobierzemy do serwowanych na stół trunków.

kieliszki do wina

Źródło: www.garneczki.pl

Jednym z z bardzo ważnych elementów sukcesu realizowanego wieczoru jest wybór wina, które ułatwi wydobyć z przygotowanych potraw to, co najlepsze (odnośnik). Odpowiednie kieliszki do wina umożliwią z kolei przedstawić głębię smaku i aromatu napoju alkoholowego. Należy pamiętać, że kieliszki do białego wina powinny być dłuższe i smuklejsze, a kieliszki do czerwonego wina – bardziej pękate, korzystniej koncentrują one bowiem nuty wina.

Wykwintne wino (zobacz: wina z regionu tokaj) w wytwornym kieliszku, popijane do smacznego posiłku, to prawdziwa ekstaza dla zmysłów. Jeśli niemniej jednak chcemy, ażeby wszystko na naszym stole było idealne, warto pomyśleć jeszcze o zaopatrzeniu się w kieliszki do wody (zobacz pełną ofertę). Rozłożyste i pojemne, szczególnie pięknie prezentować się będą z bryłkami lodu i plasterkiem cytryny.

Znakomicie urozmaicą nasze nakrycia stołowe. Mówiąc o gustownych kieliszkach, na polskim gruncie tradycyjnie przychodzą nam na myśl ponadczasowe kieliszki z Krosna, które pamiętamy bez wątpienia jeszcze z barków i zastaw naszych dziadków. Przyozdobione nóżki i reliefy, które cechują kieliszki KRISTA DECO, zachwycają następne pokolenia. Klasyczne krośnieńskie wzory są zawsze na topie, a nowe wpisują się w współczesne trendy wzornicze.

Składnikiem domowej zastawy, którego zabraknąć nie może przy przeróżnych okazjach, są kieliszki do wódki. Wysokie, na nóżce, przypadną znaczniej do gustu tradycjonalistom, z kolei proste kieliszki typu shot powinny się znaleźć u każdego balangowicza. Sylwester oraz wszelkie ważne dni, które zamierzamy niezwykle świętować, to czas na otwarcie butelki dobrego szampana.

Nie możemy, zatem zapomnieć też o wyposażeniu naszego domu w gustowne kieliszki do szampana. Zgrabne, wąskie kieliszki, wytworzone z cienkiego szkła, to najdoskonalsza gwarancja zachowania pęcherzyków. Kiedy wolimy szampany słabiej musujące, możemy wybrać też widowiskowe, niskie kieliszki o znaczniej płaskich i rozłożystych czaszach.

Towarzyskie spotkania to okazja do degustowania wielu innych napojów alkoholowych i koktajli alkoholowych. Kieliszki koktajlowe są uniwersalną propozycją do serwowania wielu z nich. Fantastycznie będą wyglądać z drinkowymi palmami, cukrową warstwą na brzegu czy na przykład z plasterkiem aromatycznej limonki. W wersji wytrawnej sprawdzą się kieliszki do martini z niezastąpionymi, zielonymi oliwkami, które zaznaczają wyjątkowy smak wermutów.

Pożyteczne w domowym barku okażą się także wytworne, szerokie kieliszki do koniaku czy też kieliszki do sherry, w których gustować można jeszcze całą gamę słodziutkich likierów i nalewek, też tych osobistej roboty. Różnorodną propozycję kieliszków o przeznaczeniu do rozmaitych alkoholi wyszukać można w sklepie internetowym garneczki.pl.
Udanego celebrowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*