Na co zwrócić uwagę w czasie wybierania restauracji?

Jeśli szukasz restauracji, która proponuje naprawdę najlepszej jakości dania, to przede wszystkim musisz zwrócić szczególną uwagę na to, kto jest w niej szefem kuchni.
Czasy, gdy byli to anonimowi i schowani w jakimś miejscu na zapleczu kucharze minęły już całkowicie.

zupa rybna

Autor: MollaSpace
restauracja

Autor: shankar s.
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie szef kuchni przyjmuje na siebie całą odpowiedzialność za potrawy, które wychodzą spod jego rąk. Należy uważnie przeczytać wszystkie recenzję, słuchać opinii wypowiadanych przez naszych znajomych, trzeba także kontrolować czy oraz jakiego rodzaju wyróżnienia uzyskała określona restauracja. Trzeba także dokładnie przestudiować kartę dań. W taki sposób dość prędko zdobędziemy wszystkie informacje mówiące o tym, czy w kuchni wykorzystywane są sezonowe, zdrowe składniki. Jeżeli ujrzymy w okresie zimowym na karcie dań jakieś truskawki lub ogórki, będziemy prawie pewni, że coś jest nie tak. Jest to dobry powód, żeby jak najszybciej taką restaurację opuścić.
Dobrym rozwiązaniem byłoby zwrócić także uwagę na to, czy konkretna restauracja restauracja legionowo korzysta z półproduktów albo czy poszczególni szefowie kuchni tworzą wszystkie dania od zera. Jeżeli dla przykładu ciasta i pieczywo są wypiekane na miejscu to znak, że szefowi kuchni bardzo zależy na wszystkich gościach i posiada uczciwe podejście do wykonywania swego fachu. W odpowiedniej restauracji powinno się traktować gości tak jak swoich domowników. Z posiłkiem jest podobnie jak z muzyką. Wszystkie utwory, które odpowiadają Twym kolegom, nie muszą podobać się Tobie. Analogicznie jest z różnymi potrawami serwowanymi w restauracji. Wielu szefów kuchni spożywa czasami posiłki na mieście. Przy tej okazji sprawdzają nowe dania czy różne połączenia produktów.

Wchodząc do jakiejś nowo poznanej restauracji często skupiają też uwagę na parę spraw. Chodzi tu o kartę dań, kwestię podglądania tego, co się dzieje na sali, na schludność w kuchni, serwowane produkty czy też poszczególnych pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*