Nowoczesny i zdrowy styl gotowania w naszej kuchni

Dziś coraz częściej kuchenki gazowe i płyty grzewcze zastępowane są przez płyty indukcyjne.
Płyty na indukcję przetwarzają energię w ciepło. Tyle że nie na płycie, lecz w dnie garnka. Są one niezwykle nowatorskim rozwiązaniem.

Garnki do gotowania na parze indukcja

Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najcenniejszych plusów płyt indukcyjnych jest niskie wykorzystanie energii, o nawet 25 %. Urządzenie rozpoznaje wielkość naczynia i wpasowuje się pole obszaru grzania do powierzchni dna naczynia. Okres gotowania zmniejszony jest do 30%. Używając płyty indukcyjnej, niwelujemy ryzyko poparzenia, gdyż jej powierzchnia nie nagrzewa się podczas gotowania. Z takiego powodu korzystnie takiej kuchenki w czystości jest dużo prostsze niż w przypadku zwykłych kuchenek. Kawałki pożywienia spadające na płytę podczas gotowania nie przywierają do niej. Nie powinniśmy także martwić się nalotem, który powstaje podczas długotrwałego wykorzystywania kuchenki na gaz. Nikogo nie trzeba pouczać o plusach gotowania na parze. Od dawna garnki tego typu cieszą się wielkim powodzeniem. Tam gdzie używane są garnki do gotowania na parze indukcja jest genialnym uzupełnieniem naturalnego i zdrowego stylu gotowania.
kawiarki stosowne w naszych mieszkaniach działają na kuchenkach gazowych oraz elektrycznych. Jednak nie rzadko spotykamy płyty indukcyjne, które potrzebują innych kawiarek. Kawiarki na indukcję posiadają kilka parametrów charakterystycznych.

Zaintrygował Cię ten rzetelny artykuł? Masz ochotę obejrzeć jego istotne źródło? Więc chcielibyśmy zasugerować Ci zweryfikowanie następnej witryny.

Przede wszystkim muszą mieć albo ferromagnetyczne podłoże lub muszą być wykonane ze stali nierdzewnej.

Ponadto takie kawiarki muszą mieć odpowiednią konstrukcję dna, które powinno na całej powierzchni przywierać do kuchenki. Ostatnią ważną cechą okazuje się być średnica. By w pełni uzyskać właściwy efekt, kawiarka działająca na indukcji powinna posiadać średnicę większą niż 9 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*