Propozycje na zupy

Zupa to danie powszechne, można je jeść o każdej porze roku. Zimową porą grzeją, a latem pod postacią chłodników orzeźwiają. Podstawowymi walorami zup jest łatwość i szybkość przygotowania, możliwość ugotowania ich naprawdę ze jakichkolwiek składników, a także różnorodne sposoby ich podania.

Zupa z soczewicy

Autor: www.indexfood.pl
Źródło: www.indexfood.pl
Zupa jarzynowa jest wyróżniana przede wszystkim dlatego, że jest bogata w wartości odżywcze takie jak potas, jaki reguluje gospodarkę wodną, fosfor, także wapń, konieczne składniki do budowy kości i zębów, a również błonnik polepszający pracę jelit, przynoszący odczucie sytości. Bardzo istotną zaletą jest mała kaloryczność zup, szczególnie tych na wywarze warzywnym. Zupa jarzynowa może być ugotowana ze składników świeżych, ale jarzyny zamrażane są nieomal tak samo obfite w składniki pożywne jak te świeże. Podczas gotowania uwalniają się pokaźne porcje składników zawartych w warzywach, mięsie, lub owocach, z jakich przyrządzamy zupę. Zobacz przepisy na ciekawe zupy: zupy przepisy.

koktajl

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

To jest idealny fortel przygotowania owych składników do prostego przyswojenia ich przez układ pokarmowy. Aktywizują one wytwarzanie korzystnych nam enzymów i soków trawiennych. Są zatem nie tylko bezproblemowym w gotowaniu, ale również właściwie zbilansowanym, wartościowym, lekkostrawnym pożywieniem w codziennym odżywianiu.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link dobra kuchnia sopot, a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię niezwykle zaciekawią.

Kończy się moda na fast-foody, wszyscy chcą być zdrowsi, szczuplejsi, a smoothie doskonale wpisuje się w zdrowe odżywianie (smoothie na smaczny.pl). W dodatku jest możliwość go stworzyć osobiście w domu z tych elementów jakie kochamy.

Smoothie to świeży cocktail ze zmiksowanych owoców i warzyw, często z uzupełnieniem lodu, nieraz również z dodatkiem jogurtu, lub mleka. To bomba witaminowa, którą możemy skonsumować na śniadanie, posiłek w porze południowej, czy też jako uzupełnienie do różnego posiłku. Smoothie jest łatwo przyswajalny i bogaty w składniki odżywcze. Jeśli pije się ten napój warzywno owocowy chociaż raz dziennie, można spostrzec poprawę wyglądu cery, lepsze samopoczucie, jasność umysłu i przypływ energii. Wskazane jest skorzystać z darów przyrody i rozpocząć przygotowywać smakowite i wartościowe napoje, które dodatkowo nie wymagają wielkiego wysiłku, a czas ich przygotowania jest nadzwyczaj szybki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*