Żeliwo – materiał niedoceniane w kuchni

Pomimo że żeliwo jako takie znane jest ludzkości od setek lat, w kuchni jakoś o nim zapomniano. Przez sporo lat próbowały je zastąpić inne stopy. Jednak dziś patelnie teflonowe stają się coraz mniej popularne, a powraca się do takich naczyń, jakie służyły do gotowania naszym prababciom.

Ten swego rodzaju powrót do przeszłości owocuje tym, że potrawy przyrządza się szybciej, a oprócz tego są znacznie smaczniejsze.
stworzone

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com
Naczynia żeliwne na pewno powinny mieć swoje miejsce w każdej kuchni, niezależnie od tego, czy gotujemy dla paru osób czy też jesteśmy szefami wielkiej restauracji. Oczywiście są nieco droższe niż ich odpowiedniki wykonane z teflonu, lecz ten wydatek się zwróci – jedna żeliwna patelnia przeżyje kilka z teflonem. To udowodniona prawa. Poza tym te naczynia sprawdzają się na wszystkich palnikach, przykładowo elektrycznych i indukcyjnych, a także można je stosować w piekarniku jako naczynie do zapiekania. Całkowitą podstawą jeśli chodzi o naczynia stworzone z takiego materiału jest garnek (garnek z powłoką granitową) żeliwny – kompletna podstawa wyposażenia dowolnej kuchni. Tego typu garnki można zakupić niemalże w wszelkich gabarytach, typach oraz stylach, iż na pewno każdy fan gotowania odszuka coś idealnego dla siebie – ekspres bugatti.
Opłaca się zainwestować w doskonałej jakości naczynia wykorzystywane w naszej kuchni – bez wątpienia pozytywnie będą one wpływać na smak naszych dań. Żeliwo wykorzystuje się nie tylko do tworzenia garnków czy też patelni, na jakich się smaży na tłuszczu – miłośnicy zdrowego jedzenia również znajdą coś właściwego dla siebie, coś jak na przykład patelnia grillowa żeliwna.

Przyrządzane na niej potrawy posiadają znacznie mniejsze ilości tłuszczu oraz smakują wybornie. Patelnia taka jest łatwa do utrzymania w czystości, można ją także wykorzystywać w każdego – czajnik bugatti vera rodzaju piekarniku do zapiekania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*