Siesta Fan Club


Idź do treści

Artyści siestowi

Strona główna --> Artyści siestowi

Niektórzy artyści występujący w prowadzonej przez Marcina Kydryńskiego audycji "Siesta" są nie tylko wspaniałymi muzykami, lecz mają jakby status artystów szczególnych. To ich muzyka decyduje o charakterze - czy jak kto woli - o specyfice audycji "Siesta", dlatego nazwałem ich "artystami siestowymi".
Oczywiście jest to pojęcie nieścisłe, gdyż każdy radiosłuchacz nieco inaczej odbiera "Siestę". Jeden ceni w niej przede wszystkim muzykę świata, inny - smooth jazz lub jazz klasyczny, jeszcze inny poluje na perełki muzyki poważnej. Więc i grono ulubionych wykonawców będzie dla każdego inne. Tym niemniej pokusiłem się o sformułowanie pewnego "kanonicznego" zbioru artystów, w oparciu o statystyki pojawiania się poszczególnych artystów w "Sieście" w okresie od 9.07.2006 do chwili obecnej. Tak określony zbiór "artystów siestowych" jest zbiorem otwartym i zapewne będzie modyfikowany w miarę upływu czasu i pojawiania się nowych wykonawców w audycji.
Do października 2010 r. spis wykonawców z okresu 9.07.2006-27.12.2009 (w tym "artystów siestowych") można było znaleźć na stronie www.pilsner.pl. Liczył on ponad 1300 nazwisk. Obecnie znaczna część z nich figuruje na www.siestafanclub.pl pod nazwą "Artyści wciąż aktywni" (patrz strona Ciekawe linki i jej podstrony).
Natomiast lista "artystów siestowych" jest stosunkowo krótka, bo przecież obejmuje artystów nie tylko
znakomitych, lecz i o szczególnym znaczeniu dla audycji. Ich nazwiska uzupełniłem o notki informacyjne o
wymienionych artystach, co powinno przybliżyć Państwu sylwetki tych wspaniałych muzyków.Powrót do treści | Wróć do menu głównego