Siesta Fan Club - Audycje


Idź do treści

Audycje

Strona główna -- > Audycje

Audycje radiowe Siesta emitowane są w Programie Trzecim Polskiego Radia w niedziele, w godzinach 15-17, począwszy od roku 2001. Od 9 lipca 2006 r. do 27 grudnia 2009 r., przez 3,5 roku miały one również swoje internetowe odzwierciedlenie na stronie www.muzyka.pilsner.pl.
Z początkiem 2010 r. audycje "Siesta" zniknęły ze strony Sponsora, tj. właściciela marki Pilsner Urquell, lecz jeszcze przez prawie 10 miesięcy 2010 roku znajdowała się tam duża baza danych utworów, płyt i wykonawców, tzw. "Baza Muzyki Wytrawnej". Można było posłuchać ponad 2600 utworów, obejrzeć okładki płyt itp., choć już bez wprowadzenia i komentarzy Prowadzącego i bez powiązania jednych utworów z drugimi w logiczną całość, jaką tworzyły poszczególne audycje.
Niestety, właściciel marki Pilsner Urquell pod koniec października zrezygnował z utrzymywania na swojej stronie internetowej wymienionej bazy. Pozostały nagrania dokonane samodzielnie przez internautów oraz nadzieja, że Polskie Radio w jakimś zakresie i w jakiejś formie udostępni swoje zbiory internautom. Rzeczywiście, podjęte w tym kierunku starania zaowocowały po jakimś czasie powstaniem internetowego tzw. kanału tematycznego Moje Polskie Radio, w którym i Siesta miała swój kącik z kilkunastoma nagranymi audycjami.
Dzisiaj jest jeszcze lepiej, gdyż każdą nadawaną na bieżąco audycję można odsłuchać online ze strony "Trójki", a pod linkiem https://www.polskieradio.pl/9/355 kryje się dostęp do zarejestrowanych ponad 60 audycji, począwszy od dnia 4.09.2016 r.
Dla tych z Państwa, którzy chcieliby uzyskać pełną informację o słuchanej muzyce, zamieszczam poniżej krótkie omówienia i playlisty kolejnych audycji, z podaniem nie tylko nazwisk wykonawców i tytułów utworów, ale i tytułów płyt, nazw wytwórni fonograficznych i roku każdej z nich.
Ponadto uprawnieni członkowie Klubu Miłośników Audycji "Siesta" mogą posłuchać audycji archiwalnych, tzn. audycji z lat 2006-2009, udostępnionych w ramach stosunku towarzyskiego (patrz Wejście do Klubu).

This text will be replaced by the flash music player.
Dhafer Youssef - Aya (1984)
Strona główna          Audycje


Powrót do treści | Wróć do menu głównego